Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zbytečná ztráta bodů

27. 8. 2007

     Ze Strahova konečně dorazily registračky Martina Grňa a Jirky Knížete, takže jsme s nimi mohli počítat. Bohužel Jirka nepočítal s námi, a tak jsme pro něj museli jet do Boru před barák. Jó, mazácí se maj. Z trestu byl omilostněn Jirka Durdis, z tábora se vrátil Jindra Hegr. Poprvé jsme tedy mohli nastoupit téměř komplet.

     Jelikož jsme chtěli posílit střed hřiště, nastoupili jsme v poněkud pozměněném rozestavení. Petr Richtář se stáhl na post defenzivního záložníka, teoreticky jsme měli hrát pouze na jednoho klasického útočníka, teoreticky... I přesto ve středu hřiště stále vězely díry, které soupeř využíval k přečíslení.

     Většinou se nám nedařilo kombinovat, zkazili jsme zbytečně spoustu přihrávek, chyběl nám efektivní pohyb bez balonu. Proto jsme se často uchylovali k nakopávání dlouhých balonů, ačkoli jsme si před zápasem říkali, že takhle teda hrát nechceme a nebudeme. I přesto jsme si vytvořili několik slibných šancí, bohužel jsme nedokázali přesně a důrazně zakončit.

     Do druhého poločasu jsme změnili rozestavení. Soupeř nás zpočátku zatlačil a vytvořil si i několik nebezpečných šancí. Náš pohyb po hřišti byl v této fázi zápasu vesměs nulový, obrana byla přetížená, jelikož útočníci nedokázali podržet balon a záložníci nestíhali ani bránit, ani útočit. Naštěstí jsme se asi po čtvrt hodině vzpamatovali a začali být na hřišti zase vidět.

     Dan Kaplan po samostatné akci nastřelil tyč. Pak to přišlo. V rychlém sledu se nám podařilo vstřelit dva góly. Nejprve se trefil pěkně z přímáku přízemní střelou k tyči Honza Kocmánek, chvíli na to z bezprostřední blízkosti podstřelil gólmana domácích Petr Vošta. Vzápětí měl dvě tutovky Jindra Hegr. Nejprve z blízka přestřelil, když pohotově dorážel přímák Honzy Kocmánka, následně znovu přestřelil, tentokrát trestuhodně.

     Poté pálil zbytečně unáhleně přímo do náručí gólmana Jirka Durdis. Následoval dlouhý výkop, tři útočníci na stopera a domácí snížili... V poslední minutě přišel pro hosty šok, když nedokázali odkopnout balon z vlastního pokutového území a domácí pohotovou střelou bodlem vyrovnali.

     Doplatili jsme na stejné chyby jako v Bečově. Za stavu dva nula podnikáme útoky v pěti šesti lidech, místo toho, abychom podrželi balon, roztáhli hru a v klidu utkání dohráli. S tím souvisí i to, že dopředu můžeme všichni neustále, kdežto když se máme rychle vrátit, najednou jsme unavení. Musíme zapracovat na disciplíně, jinak budeme dál zbytečně rozdávat body soupeřům.

 BU Nové Sedlo B vs. Čechie     2:2 (0:0)

sestava: Robert Hájek(c) - Martin Grňo, Petr Vošta, Roman Nyč, Honza Kocmánek - David Sochor (Jirka Kníže), Honza Schreiber, Michal Lorenz, Jiří Durdis - Dan Kaplan (Jindra Hegr), Petr Richtář

branky: Honza Kocmánek, Petr Vošta

rozhodčí: Váslav Štěrba

Další výsladky 2. kola:

KynšperkBečov0:1 (0:0)
BukovanyLipová4:0 (2:0)
CiticeRotava6:1 (3:1)
PilaHazlov B2:3 (2:1)
LomniceD.Žandov2:0 (1:0)
KynžvartTeplá2:1 (0:1)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář