Jdi na obsah Jdi na menu
 


Shrnutí posledních tří týdnů

14. 10. 2007

     V tomto článku se zevrubněji poohlédneme po posledních třech zápasech A mužů Čechie. Komentáře a postřehy budou doprovázeny sériemi fotografií z utkání Čechie vs. Lomnice. Budete-li mít chuť se k těmto zápasům vyjádřit, neváhejte a vložte komentář. Diskuse vítána!

Obrazek

Střelec na šachovnici. Šup tam kříž:)

-

Obrazek

Ten letí!

-

     Sobotnímu domácímu duelu s Lomnicí 29. září předcházel svatováclavský turnaj "spojených obcí dalovických", tedy Vysoké, Všeborovic, Dalovic a přespolních. Sychravé páteční počasí v kombinaci s nekontrolovaným (-telným) akcelerováním nálady způsobilo mračna v kabině a posuny v sestavě.

     Ta nakonec vypadala následovně: Franta Jaroš - Míra Brabec st., Martin Grňo, Roman Nyč, Bobo Hájek - David Sochor (Jirka Durdis), Petr Vošta, Michal Lorenz, Venca Belbl (Jirka Kníže) - Honza Schreiber, Petr Richtář (Honza Fuchs).

Branky: Honza Schreiber, Petr Richtář, Jirka Kníže

     Do branky se tak po dlouhé pauze vrátil Franta Jaroš a zatím nechytá špatně. V Kynžvartu mužstvo několikrát dobrými zákroky podržel, dokonce si připsal asistenci u třetího gólu Honzy Schreibera. Už tolik neřve na rozhodčí, chodí na tréninky, ještě by mohl začít kouřit normální cigára a bylo by to úplně v cajku:)

-

Obrazek

Pozdě u hráče a ...

-

Obrazek

... je z toho gól. 0:1.

-

     Utkání s Lomnicí pro Čechii začalo, tak jako o týden dříve na Pile a týden poté v Kynžvartě, respektive ještě ani nezačalo a už jsme prohrávali. Třikrát po sobě inkasovat v úvodních minutách utkání, to už se určitě nejedná o náhodu. Je to projev nesoustředěnosti. Je zapotřebí se věnovat fotbalu už od chvíle, kdy vyrážím z kabiny na předzápasové rozcvičení. Už nerozebírat poslední pařbu a nehodnotit kočenky, ale zaobírat se pouze blížícím se utkáním. Protože mnohým z nás pak někdy alespoň deset minut trvá, než si uvědomí, že jsou na hřišti a hrají mistrák a měli by tedy vyvíjet  činnosti, jež se v takových situacích očekávají. Uf. Tak to je.

-

Obrazek

Franta marně natahuje své pružné tělo.

-

Obrazek

Offside?! [ofsajt, ty ... mávej to!!!]. Ne. 3:2

-

     Zápasy s Lomnicí a Kynžvartem jsme sice otočili, ale stálo nás to zbytečně mnoho sil a nervů. Vyrovnávací gól na 1:1, který dal z přímáku na dvakrát Honza Schreiber, si můžete prohlédnout v rubrice Los videos. Druhý poločas s Lomnicí se nám vydařil, přitlačili jsme soupeře na jeho polovinu, brzy jsme dali na dva góly, na nichž se podíleli střídající krajní záložníci, první přesnou přihrávkou připravil Jirka Durdis, druhý dokonce vsítil Jirka, nikoliv však Durdis, ale Kníže. Náš tlak nepolevoval, bohužel šance, do kterých jsme se dostávali, jsme nedokázali proměnit. Co vše se dá nedat si můžete prohlédnout ve fotostory Jirka kontra rozšklebená brána. Jinak pokud chcete znáz názor lomnické strany na zápas u nás, mrkněte sem.

     I za stavu 3:1 jsme dál pokračovali ve fyzicky náročném a pro nás maximálně nevýhodném stylu. Je to tak stále dokola. Žádné uklidnění, roztažení hry, vyčkávání na chybu soupeře. Kdepa. Dva tři doteky a dlouhá kolmá k praporku, zběsilý sprint "hurá všichni na jejich branku ", ztráta balonu, ni zpět. A pak šance, kterými pohrdneme, to je snad jinde nevídatelné! Není se pak čemu divit, že zjasného zápasu se stane takové drama. A to nám ještě rozhodčí odpustil penaltu...

-

Obrazek

Ten chlap potřebuje fyziku...

-

     Po Lomnici jsme zajížděli do Lázní Kynžvart. Díky trenérově špatné organizaci jsme málem na zápas odjeli později, naštěstí byla tato chyba povšimnuta Petrem Voštou a včas napravena, kontumace odvrácena. Díky doktore! Samozřejmě pokuta pro kouče alias basa platí a bude proplacena po domácím zápase s Hazlovem B.

-

Obrazek

El capitano.

-

     Jó, Kynžvart. Sešlo se nás dvanáct statečných. Po pěti minutách odpadl Danek Kaplan, přetížený natažený zadní sval stehenní. Inkasovaný gól v první minutě. Zatím asi nejrychleji v sezoně.

Sestava: Franta Jaroš - Bobo Hájek, Martin Grňo, Roman Nyč, Honza Kocmánek - David Sochor, Petr Vošta, Michal Lorenz, Petr Richtář - Dan Kaplan (Jirka Durdis), Honza Schreiber

Branky: Jirka Durdis, Petr Richtář, Honza Schreiber

     Často jsme ztráceli balony, míč nás na hrbolatém terénu moc neposlouchal. Lýtko, holeň, koleno, hlava, člověk nevěděl, jak neposedný balon zkrotit. V prvním poločase jsme moc nebezpeční nebyli, i přesto jsme si vytvořili několik nebezpečných šancí, jeden gól nám nebyl uznán. Nechávali jsme domácím dostatek prostoru a ti se párkrát nebezpečně valili na naši polovinu. Druhý poločas jsme začali o poznání aktivněji, šance jsme bohužel nedokázali dovést do finále. Podařilo se nám vyrovnat vesměs náhodou ze závaru v pokutovém území domácích. Druhá branka padla po rychlé kombinaci na jeden dotek, ovšem třetí byla suveréně nejhezčí, když Franta vykopl balon až do soupeřovy šestnácky, Honza Schreiber si zaběhl za nic netušící obránce, první ztlumil, druhou pravou šajtlí obstřelil brankáře. Tribuny jen hlesly nad tou překvapující nádherou. Domácí hrozili druhou půli hlavně z nakopávaných balonů, když dokázali využít našeho špatného zajišťování. Nebezpečné též byly dlouhé auty do vápna. Vše jsme naštěstí bez újmy přežili a zaslouženě jsme vyloupili L. K.

-

     V domácím utkání s Teplou jsme chtěli potvrdit poslední dvě vítězství, ačkoli se nám proti tomuto soupeři tradičně nedaří. Bohužel sobota 13. 10. 2007 byla den blbec. Celé mužstvo se trápilo, nikomu se nedařilo. Hluboký podprůměr. Do vedení jsme se dostali povedenou přízemní střelou Michala Lorenze zpoza šestnácky. Víc jsme však nepředvedli nic. Útočníci zůstávali odtržení, nedokázali se nabízet, chyběl pohyb, přesnost. Druhý poločas nepřinesl zlepšení, ještě ke všemu se nechal velmi hloupě vyloučit Venca Belbl. Na tuto situaci jsme nedokázali zareagovat správným způsobem, což se vymstilo. Hosté měli stále dostatek prostoru, jelikož se hrálo na moc velké délce. Tepelští srovnali po nedůrazném pokrytí jejich kapitána Lelka v dalovické šestnácce. Žádná další branka už nepřišla, a tak sobotní neutěšená holomajzna skončila nerozhodně 1:1.

Sestava: Franta Jaroš - Míra Brabec, Martin Grňo, Bobo Hájek, Honza Kocmánek - David Sochor (Jindra Hegr), Petr Vošta, Michal Lorenz, Venca Belbl - Honza Schreiber, Petr Richtář

Branka: Michal Lorenz

-

Obrazek

Na mě si nepřijdeš.

-

     Foto Lucinka Hrbková. Díky.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Levák

(Durda, 11. 11. 2007 14:39)

Útočníci zůstávali odtržení, nedokázali se nabízet, chyběl pohyb, přesnost.Tato věta má být psáná pod každý zápas Richty.